Yarattığın dünyadan ibaretsin, ne bir eksik ne bir fazla.

9 Haziran 2015 Salı

Hüngür hüngür ağladım ama DOĞRU!

Aşağıdaki yazıyı kocam buldu, ekşisözlük'den. Seçim sonuçlarının açıklandığı saatten şu dakikaya kadar kendi aramızda konuştuklarımızla aynı. 

Bu yazıyı kaleme alan kocaman yüreğin ellerinden öpüyorum. (Yazıyı aynen kopyaladım, noktasına virgülüne dokunmadan.)

* * *

sayın devlet bahçeli reyiz, sevgili kemal kılıçdaroğlu ve selahaddin hevalimiz,

şu an siz şu genel merkezlerden dışarı çıkıp bir sokağa inseniz, bak yemin ederim şu halkın en az %80 gelir yanınıza kime oy vermiş olursa olsun, hiç ayrım yapmadan bahçeli reyizin ellerinden öper, anadolu’nun kemali kılıçdaroğlu’nun boynuna sarılır, demirtaş’la da selfie çektirir. ideolojileriniz farklı olsa bile hepiniz halkların bir şekilde sevgisini kazanmış, gönüllerini feth etmiş çok değerli, çok saygın, en önemlisi de gerçekten çok güzel insanlarsınız. 

bu halklar sizleri sevdi. bakın, kaç ay boyunca sizlere, partilerinize yardımcı olmak için işimizden gücümüzden sevgilimizden, eşimizden, çocuğumuzdan aldık, devletin başına sizler geçsin diye bütün enerjimizi, emeğimizi, zamanımızı size verdik sizler için çalıştık. zaman zaman korktuk televizyon başlarında kemalimiz hasta olmaz inşallah diye sesi kısıldığında, bahçeli reyiz fena öksürüyor dedik, dinlenme tesislerinde yemek yiye yiye inşallah sağlıklarınızı kaybetmeyesiniz diye duacınız olduk. 

her biriniz, kendiniz için değil,türkiye için çalışıyorsunuz biliyoruz. evet ideolojileriniz, politik duruşlarınız ve yöntemleriniz farklı, fakat bizler sizin bu halkları ne kadar çok sevdiğinizin farkındayız.

yalnız şu seçimler bittiğinde evlerinde sanki türkiye milli maçta ingiltere’ye sonunda gol atmış ve kazanmış gibi çılgınlarca sevinen halk, şuan sizlerden pek memnun değil, onu söyleyeyim. 

yahu biz sizin seçim beyannemelerinizi okuyup ümitlenmiştik, bu liderlere oy verin dedik eşimize dostumuza bunlar kurtaracak bu memleketi karanlık günlerden dedik. 68 yaşındaki namazında niyazında siyasetle alakası olmayan emekli şerife teyzem o partiye basacakken chp ye versin diye dil döktük olmadı mhp’ye ikna ettik. ülkücü arkadaşlarımızla gittik kapı kapı dolaştık 17/25 aralık tapelerini mahalledeki amcalara teyzelere dinlettik. hatırladediniz hatırladık, merkez türkiye dediniz ümitlendik, ikiniz de iki maaş ikramiye dediniz nenelerimizi dedelerimizi umutlandırdık. soma’da yitirilen canların, işçiye atılan tekmenin hesabını soracağız dediniz tuttuk nefeslerimizi bekledik. 

peki şimdi siz ne yapıyorsunuz? 

şimdi iyi dinleyin sevgili güzel insanlar.
özellikle sevgili kılıçdaoğlu ve bahçeli reyiz, bizi iyi dinleyin.

siz bu seçimlere girmeden önce benzer seçim beyannemelerle, benzer ekonomik söylemlerle meydanlara çıkmadınız mı? çıktınız. 

bahçeli sen 1450tl asgari ücret yapıcam dedin bize, kılıçdaroğlu sen 1500 tl yapıcam dedin demediniz mi? dediniz. emekliye 2 maaş ikramiye vereceğim dediniz, biriniz bayramlarda biriniz mart ve eylül aylarında verecem dediniz. emeklinin oyunu aldınız mı? aldınız. geçen sene çatı aday çıkararak seçmenleri, teşkilatlarını yakınlaştırdınız, ortak çalıştırdınız mı, çalıştırdınız. 

bu kadar benzer beyannamelerle meydanlara çıktığınızda halk sizin kuracağınız bir hukumete umut bağladı mı? bağladı. 

benim şerife teyzem başka partiye oy verecekken sizin partiye oy verdi mi? verdi. 

bahçeli reyizim, sen benim chpli astsubay kuzenime bir söz verip,adama hayatında ilk defa üç hilale bastırtdın mı? bastırdın. 

bahçeli reyizim, sen star tv’de çıkıp akp bizim koalisyon yapacağımız bir parti değil dedin mi? dedin. 
bahçeli reyizim, sevgili kılıçdaroğlu siz bu millete iktidara gelmek için yetki istediniz mi? istediniz. 

istediniz de vermedik mi?

bahçeli reyizim, bu halk sana yüzde kaç oy verdi? : 17
sevgili kılıçdaroğlu bu halk sana yüzde kaç oy verdi? 25
selahaddin hevalim, sana yüzde kaç layık gördü? 12,98 

12nci ay yılın hangi ayı? reyizim getir 17 yi, kılıçdaoğlu sen de getir 25’i. demirtaş getir aralık ayını. 

kaç yapar? 17/25 aralık yapar! 

millet size 17/25 aralığın hesabını sor diyor!

şimdi biriniz çıkıyor, ben onla koalisyon yapmam diyor, biriniz çıkıyor ben şununla koalisyon yapmam. oyları toplarken iyiydi ama değil mi? hele bahçeli reyizim, sen değil misin meydanlarda bunların alayını yargılayacağız diyen? biz size bu oyları mızıkçılık yapasınız diye mi verdik? yoksa 292 yi bulun, yüce divan yolu açılsın suçu olanlar yargılansın diye mi verdik? aylık 21 milyon gideri olan sarayda oturanlar, soma’da yetim kalan çocukların 1 liraya aldığı ekmeklerin 1 kuruşluk vergileri toplansın kilosu bilmem kaç milyarlık beyaz çay içmeye devam etsinler diye mi verdik? o sarayın maliyeti trilyon diyorsunuz. dile kolay 1 küsür milyon işçi kardeşimizin 950tllik asgari ücretini toplamından daha fazla. yazık değil mi bu millete? 

her hafta başka bir yandaşın vergi borçları siliniyor, her hafta. hergün cebimizden vatandaş başı 20 tl çıkıyor, devlet kasasına gitmek üzere çıkıp, başkalarının cebinde kalan. yazık değil mi bu millete? 

milyonlarca açlık sınırında insan olan insanımız var memlekette, aldığımız ekmekte, aldığımız domatesde, 5 liraya alamadığımız patates için bile cebimizden %1 ler %18ler devletimizin kasasına ya giriyor çarçur ediliyor yada yandaşın cebine gidiyor. bu halk sizlere bu yetkileri bunların hesabını sorun diye vermedi mi?

halk size böyle kesin bir mesaj vermişken, halk size böyle bir görev vermişken, siz meydanlara çıkıp alayını yargılayacağız demişken, şimdi ne değişti? 

bu halk sizi sevip desteklemekten umut bağlamaktan başka ne yaptı da, siz şimdi verdiğiniz sözleri unutuyorsunuz? 

üstüne bir de saraydakinin ağzına beceriksiz bunlaaaaaaaağr diye laf veriyorsunuz bizim yüzümüzü yere düşürüyorsunuz. 

bakın başladı bütün yandaş gazeteleri kaos tellalığına, bülent arınç size meydan okudu hayatta bir araya gelemezsiniz diye dalga geçiyor. 

sizin şuan birilerini tiril tiril titretmeniz gerekirken, bu bencilliğiniz, bu işgüzarlığınız, bu bencilce siyasi hesaplarınız bu halkların size olan inancına yapılmış bir ihanet değil de nedir?

halkız biz halk. ve şuan gergin, şuan huzursuz, şuan mutsuz bir halkız. 

soma’da işçilerimizi kaybetmiş, devletten tekme yemiş, fıtrat diyerek kandırılmış bir halkız. 

15 yaşında bir kardeşimizi 16 kilo olarak cennete göndermiş, bir anneye ve bir çocuğa terörist yakıştırlıması yapıldığında ekranlarımız başında annelerimizin gözyaşlarını silen bir halkız. 

üniversitelerde birbirine düşürülen gençlerimizi ambulanssızlıktan kaybeden bir halkız.yüzbinlerce vatandaşımızın katıldığı mitinglerinde bombalar patlayan, televizyon karşısında insanların hayatlarını kaybederken izlerken kahrolan ağlamaktan gözleri kuruyan bir halkız. 

oğlunu kaybeden ayakkabısı delik bir babaya bir çift lastik ayakkabı hediye edildiğinde öfkemizden kafayı duvarlara vuran bir halkız. 

tecavüze uğrayan kadınlar için “tecavüze uğrayan kadınlar kendilerini öldürsünler” kelimeleri bir belediye başkanının ağzından çıktığında kafayı yiyen halkız. 

her allahın günü, türkmen kardeşlerimizi, kürt kardeşlerimizi kaybettiğimiz, sınırın 50 km ötesinde kafa kesici teröristlere devletimizin müdahele etmediğini gören, bizim soydaşlarımızı elin amerikan züppelerine muhtaç bırakıldığını gördüğümüzde kahrolan bir halkız. 

bize hatırla derken iyiydi, şimdi biz de size hatırlatmaya devam edelim mi?

21. yy’da alevi’nin dinini, kürt’ün dilini, kültürünü allah’ın yarattığı gibi değil, muktedirlerin istediği gibi yaşamak zorunda bıraktığını artık kavrayabilen bir halkız. 

halklarımız tam kardeşleşmek üzereyken, türkiye’nin en önemli sorunu çözülmek üzereyken barış masaların dağıtıldığını gören bir halkız. 

başına hayvanat bahçesi müdürü getirilen kurumlardan bilim öğrenmeye çalışan ve cahil kalmakta olan bir halkız. 

parti binalarına bombalı saldırılar yapılan, ev ev dolaşıp halkımızdan barış dilenen insanların linç edildiği ve 160 denemeden sonra 1 tane fail bulunamadığını gördükçe ekranlardan küfürbaz olmuş bir halkız. 

hatırla diyordunuz? şimdi de biz size hatırlatalım mı? 

binlerce okulunu bitirip memuriyet bekleyen, mutlu yuva kurma yaşı gelmiş gencin ömürlerinin baharlarında evlerde hapsolup çürüdüğünü görüp göynüyen bir halkız. 

bir işçinin 1 ay boyunca çalışıp alın teriyle kazandığı kuş kadar maaşıyla ailesine günde bir simit bir çay içiremediğinin farkına varan bir halkız. siftah yapamayan esnafı emekliye ikramiye gelecek diye umutlandıran, yüzünü güldüren siyasi parti liderlerine sahip bir halkız. 

şerife teyze bayramda ikramiye bekliyor, umut bağladı size. vereceksiniz

şerife teyze’nin asgari ücretli oğlu bayramda 500 lira fazladan alıp, o parayla bayramda otobüs bileti alıp torununa ananelerinin elini öptürmeyi bekliyor. şerife teyze’yi bu bayramda evde boynu bükük bırakmayacaksınız!

halkız biz. size görev verdik, yapacaksınız. 17/25 aralıkcıları yargılayacaksınız. söz verdiniz tutacaksınız. 

dün büyük bir hata yaptınız.. seçim sonrası düşünülüp tartılmadan söylenen sözler , akılcılıktan uzak tespitlerle restler çekip gaza gelmeler mhp'ye bir şey kazandırmaz. aksine kaybettirir. 
daha seçim akşamı el kol sallayarak erken seçim naraları atmanız sizi milliyetçi yapmıyor.
yalnızca vatan millet sakarya nidaları atmanın insanı milliyetçi yapmadığı gibi!

tarih ve bu toplum, size bu memlekette 13 yıldır yapılan her türlü pisliğe, haksızlığa ,hukuksuzluğa karşı dur diyebilme iradesini vermişse gereğini yapacaksınız! asıl milliyetçilik budur ! millet zor durumda ,bıkkınlık bir yandan akp zulmü bir yandan bu durumda bile vatanınızı milletinizi düşünmeyip kendi tek tip görüşünüzü sürdürecekseniz yerin dibine batsın milliyetçiliğiniz.

eğer gerçek milliyetçiyseniz öyle eli kolu kolayca sallayıp,düşünmeden tartmadan bağıra çağıra erken seçim diyemezsiniz diyemezsiniz.

aklın ve ulusun çıkarlarını her zaman önde tutmaktır gerçek atatürk milliyetçiliği
görüldüğü gibi maalesef o da siz de yok !

oysa oy, yetkiyse yetki. elinizde herşey var. 
fazladan 2 bakanlık için küçük hesaplar yapmayacaksınız!
o geçici yargılanacaksınız koalisyon hükümetini kuracaksınız. 
alayını da yargılayacaksınız

hem de hemen! halkın iradesine ihanet etmeyeceksiniz! 

şayet akp'nin iddia olunan yolsuzluklarının, 17-25 aralık'ta yarım kalan hesapların, yargıyı katledişinin vs. bin türlü pisliğinin hesabını sormadan bir erken seçime giderseniz: alayınız, türk siyasetinden silineceksiniz.

yargılamadığınız her gün, başınız eğik yürüyün.

#geçiciyargılamahükümetinikurun

#alayınıyargılayacaksınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder