Yarattığın dünyadan ibaretsin, ne bir eksik ne bir fazla.

31 Aralık 2011 Cumartesi

MaGAZin Köşesi - arşiv


"İkinci Steve Jobs Türkiye'den çıkar."
Joe Biden - Türk düşmanı, ABD Başkan yardımcısı
* * *

''Bu evlilikte boşanma nedenlerim çok özel. Kocalık görevini yerine getiremiyor.''
Şahnaz Çakıralp
* * *

"Bugün Dünya'ya teknoloji ihraç eden bir Türkiye var."
Binali Yıldırım
* * *


"Atattürk diktatördü."
Nagehan Alçı
* * *


"Cinayeti Ergenekon'un Trabzon kolu işledi."
Hrant Dink davasının savcısı Hikmet Uslu
* * *


"Türk Silahlı Kuvvetleri'ni çok seviyorum ama demokrasimizi daha çok seviyorum."
Yiğit Bulut
* * *


"Sayın Bakanım.. Muhteşem vizyonunuzla ülkemizin önünü açıyorsunuz. İyi ki varsınız. Sizin için canımızı vermeye hazırız. Allah sizi başımızdan eksik etmesin."
Ajda Pekkan'dan Egemen Bağış'a
* * *


''Eğitimimi yarım bıraktığım için pişman değilim''
Pınar Altuğ
* * *


Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, ''Statükonun Allahı'' dediği iddiasıyla inananlara hakaret ettiği gerekçesiyle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

* * *

"ABD'de yapılan sosyolojik bir araştırmaya göre ABD'de bekarların evlilere göre 6 yıl daha az yaşadıkları tespit edilmiş. Sigara ortalama insan ömrünü 2,3 yıl, yoksulluk 700gün, alkol 130 gün, kalp 2100 gün öne çekiyor. Uçak kazaları ise ABD'de ortalama insan ömrünü bir gün öne çekiyor. Nükleer santrallerin ortalama ömür kaybı ise sadece 0,03 gün olarak tespit edilmiş."
diyen Taner Yıldız'a, nükleer santralleri güzel ülkemşz yerine ABD'de kurmasını öneriyorum!
* * *
  
''İlke olarak, vatandaşımıza dürüst davranmaya devam edeceğiz."
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'
* * *


"Türkiye'de isteyen istediğini yazar.''
Abdullah Gül (Türkmenistan'a giderken Esenboğa'da, AB ilerleme raporundaki basın özgürlüğü vs ile ilgili bir soruya yanıtı.)
* * *


''Birbirimizi seversek ülke sıçrama yapacak, sorun kalmayacak.'' 
Hayrünisa Gül
* * *


Eğitim yılının ilk dersini veren MEB Nimet Çubukçu, ''Kaybedecek tek bir ferdimiz yok.'' diyerek, değerler eğitiminin herkese hava, su, ekmek kadar gerekli olduğunu anlattı. ''Sevgi - Doğruluk - Dürüstlük - İyilik ve merhamet duyma -Çalışkanlık - İnsan hak ve özgürlüklerine saygı - Eşitliğe ve hukukun üstünlüğüne inanç gibi sayısız değer, ancak demokratik kültürün hakim olduğu toplumda kuru söz olmaktan çıkıp, hayata geçme şansına sahip olur.''
* * *

  • Çocuklarının ahlaklı, sorumluluk sahibi olarak yetişmelerini istiyorlar
  • Dini bakımdan yeterli bilgi sahibi olmalarını, manevi yönlerinin daha güçlü olmasını talep ediyorlar
  • ÖZETLE, aileler çocuklarının cennete gitmesini istiyorlar
Yukarıdaki maddeler nedir diye soracak olursanız, Abdurrahman Dilipak isimli bir gazeteciye göre ailelerin çocuklarını imam hatip okullarına gönderme sebepleri. Hani olur da çoluğunuz çocuğunuz cehenneme giderse, 'cenneti hak etmek için ne yapmamız gerektiğini bilmiyorduk!' demeyesiniz diye paylaşıyorum.
* * *


Devlet Bakanı Aliye Kavaf'ın, Özürlüler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajından: ''Özürlülerin güven içinde ve özgürce sosyal hayata katılmaları, üretken, insan haklarına dayalı onurlu bir yaşam sürmeleri ana hedefimizdir.''
Sanırsınız ki, özürü olmayan vatandaşların tüm bu problemleri çözülmüş, geriye kala kala özürlülerin sadece sadece bu sayılan problemleri kalmış! Aliye Kavaf'a yanlızca bakan olduğu için değil, öncelikle insan olduğu gerekçesiyle, Aralık 2009'da Mecidiyeköy'de özürlüler tarafından düzenlenen eylemde başlarına gelenleri hatırlatmak isterim. O gün eylem yapan özürlü insanlar, özürü olmayan insanlar tarafından ''Sokakta işiniz ne!'' denilerek taciz edildiklerinde ve sloganı 'Halk için Emniyet, Adalet için Hizmet' olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlisi olan polisler tarafından da, 'Siz başlattınız' denilerek emniyetleri sağlanmadığında yaptığı açıklamayı hiçbir gazetede göremediğimden, tekrar yayımlanmasını sağlamasını talep ediyorum.Off, kime ne diyorum ben ya?!
* * *


''Lütfen kışlaya, camiye, yargıya siyaset sokmayalım. Bunu biz yapmıyoruz, siz de yapmayın.''
Civanım delikanlı
* * *


Eskinin Kunta Kinte'si civanım delikanlıdan, Roman vatandaşlara: "Bu ülkede hiç kimseye buçuk muamelesi yapılamaz. Hele, benim Roman kardeşlerime buçuk muamelesi yapılmasına, ayrımcılığa bizim tahammülümüz olamaz."
Roman açılımı sırasında Kibariye'den, eskinin Kunta Kinte'si civanım delikanlıya: "Olay adamsın, üstüne tanımam anacım."
* * *


Yasa dışı dinlemelere sert tepki gösteren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım: 
"Bu iğrençtir. Nefretle lanetliyorum."
* * *


Şarkıcı Gülşen: 'Sevgilim için tesettüre girerim.'
* * *


Asena: "Yurtdışında işlerimi yapıp, paramı kazanıyorum. Ara sıra Türkiye'ye geliyorum. Ramazan için geldim, orucumu da tuttum."
* * *


"Hakarete hakaretle cevap verme yöntemini kullanmayacağız."
Civanım delikanlı
* * *


"Sınavda sıfır alanları eleştirenler, ne dediklerinin farkında değiller."
Hüseyin Çelik (Aslında bu Yüzyılın Ayıbı köşesini hak eden bir tümce. Şahsen çok sinirlendikten, ayıpladıktan sonra çok da komik olduğunu fark ettiğim için MaGAZin köşesine daha çok yakıştırdım.)
* * *


Hüseyin Üzmez: 'Cezaevinde olduğum için genç karım 3 kez intihara kalkıştı. Ne olur beni tahliye edin.'
* * *


Hülya Avşar: 'Bana sanatçı diyorlar. Kızıyorum. Ben sanatçı değilim, idolüm.'
* * *


Şenay Akay: 'Başbakanın imajı başarılı. Ama bence İtalyan kesim gömlek giymeli.'
* * *


Yeşim Salkım (son kocası Hakan Eratik için): 'Hakan çok karizmatik bir erkek. Eğer James Bond karakterini canlandırsaydı hiç de sakil durmazdı.'
* * *


Hadise: 'Yüzümde iki çok büyük leke çıktı. Çok çirkindim ve çok korktum. Doktorun gözlerinin içine bakarak ayın 12'sine kadar bunların geçmesi için yalvardım. Her gün dua ettim ve Allah kabul etti.'
* * *


Şarkıcı Alişan: 'Pakistan Başbakanı Benjamin Button'
Çağla Şıkel: 'Pakistan Başbakanı da Roman.'
* * *


Arzu Balkan (boşandıkları dönemde): 'Tamer (Karadağlı) ikinci çocuk isteyerek beni onurlandırdı.'
* * *


Kaya Çilingiroğlu: 'Feraye beni haketti, bir kere bile evlenecek miyiz? ne olacağız biz! gibi sorular sormadı. Sorsa, hayatta evlenmezdim.'

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder