Yarattığın dünyadan ibaretsin, ne bir eksik ne bir fazla.

23 Ocak 2014 Perşembe

Naçizane bi öneri :))

Biliyorsunuz, bir ayakkabı kutusu, altı para kasası, bir para sayma makinesi, TIR'lar vs derken memlekette sular durulmuyor. Civanım delikanlının 'hepsi benim adamlarımdan olsun' fanteziyle emniyette, adalette (savcılar, hakimler) vs yetkilerin elinden alınması, görevden almalar, başka yere sürmeler dur durak bilmiyor. Hayır, başka bi memlekette olsa iktidar miktidar kalmazdı şimdiye dek. Ama burası Türkiye.

Bütün bu yaşananlar bana Soğuk Savaş dönemi ABD'siyle SSCB'sini hatırlattı. Amerika'ya yerleştirilmiş 'uyuyan ajanlar'ı vardı ya Rusya'nın... Hepsinin sıradan işleri, sıradan gelirleri vardı. Çocukları Amerika'da doğmuşlardı. Orta halli mahallelerde ikamet ettikleri evlerinin verandalarında Amerikan bayrağı dalgalanırdı falan. 

Bugün de Türkiye'de civanım delikanlı kim açık açık Feto'nun adamı biliyorsa bile, kim bilir çevresinde 'uyuyan' kaç tane Feto ajanı vardır, öyle değil mi? Hani, civanım delikanlının 'herkes bana karşı' paranoyasını azdırmak gibi olmasın ve en önemlisi de zamanlaması manidar olmasın ama, kendisine naçizane bi öneri de benden olsun:

Erdoğan, trust no one.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder