Yarattığın dünyadan ibaretsin, ne bir eksik ne bir fazla.

9 Ocak 2017 Pazartesi

Başkanlık'a HAYIR

Tamam, belki başkanlık Türkiye için 'artık' uygun yönetim şeklidir.

Tamam, belki başkanlık sayesinde Türkiye muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda bir adım daha atmış olacaktır. (Muasır medeniyetten anladığımız Batı ülkeleri ise sadece 2'sinde başkanlığın olduğunu dikkatinizi çekerim. Yook eğer Doğu diyorsanız o zaman çoğunda başkanlık var da, muasır medeniyet yok.)

İyi de kardeşim, bu ülkenin ilk başkanı olmak isteyen ve yandaşları tarafından önerilen zat, önüne gelen tarafından (Türkiye'nin yetiştirdiği değerlerden biri Hoca efendi hazretleri! -şimdinin terör örgütü fetö-, pekaka, Esed, Obama, İsrail, Suudi Kralı, Kirizoğlu Ahmet, Barzani...) kandırıldığını itiraf eden birisi midir yani, hem de yıllarca 'kandıran da olmadık, kandırılan da' diye büyük laflar ederken? 

(Kandıran kısmı da boş değil: 3 y -yolsuzluk, yoksulluk, yasaklar- ile savaşarak buralara geldik, Suriye iç işimiz, yıllarca din eğitim yasaklandı, tırlarda silah değil ilaç vardı, camiler ahır yapıldı, Kurtuluş savaşı yaşanmadı, yurdun dört bir yanı demir ağlarla örülmedi, Kabataş görüntülerini cumaya göstereceğiz, camide içki içtiler, tek tip insan yetiştirdiler-iyi güzel de sen ve senin gibiler nerden çıktınız!, Lozan hezimet, Cumhuriyet 90 yıllık reklam arası, batı barajlarımızı kıskanıyor, darbenin arkasında amerika var, gezi'yi -yerine göre- lufthansa, faiz lobisi, AB..düzenledi, kendi uçağımızı yaptık ...)

Yemin eder, derseniz daha önce de milletvekili, başbakan ve cumhurbaşkanı olduğunda da 'namus ve şerefi' üzerine yemin etmişti.

Ama bu kez namus ve şerefi üzerine değil Kuran üstüne yemin eder, derseniz,  Kuran dersinden aldığı notları, bakara makaracılarla yıllarca omuz omuza çalıştığını biliyoruz. Allah'ın verdiği canı Allah alır'ı ve buna karşın "Halk isterse idamı onaylarım."ı hatırlatırım.

Söz verir, derseniz, size one münit der, İsrail, mavi marmara, sabrımızı zorlamasınlar, herkesin yaşam tarzı teminatım altında, kanları yerde kalmayacak, boynumuzun borcu, iktidarda olduğumuz sürece paralı askerlik olmayacak'ları hatırlatırım.

Bu beni vatan haini yapmaz, bunu isteyenlerin vatan sevgisini ve aklını sorgulayan yurttaş yapar.

Yeter ama HAYIR!
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder