Yarattığın dünyadan ibaretsin, ne bir eksik ne bir fazla.

16 Kasım 2012 Cuma

Hala şaşıranlar varmış

Akepe durduk yerde yeni anayasa istiyor ya, bunun için bir grup insan toplaşıp Anayasa Uzlaşma Komisyonu  oldular. Akepeliler bu insanlara yeni anayasa için zaman zaman önerilerini sunuyorlar; 'olur' oyları akepeli üyeler ve stepne görevini başarıyla yerine getirenler tarafından veriliyor. Akepeliler geçen gün yine bir öneri getirmişler. Bu seferkinde demişler ki:

"Milletvekili yemininden, 'laik cumhuriyet, Atatürk ile ve inkılapları' ile 'büyük Türk milleti' ifadeleri çıkartılsın."

Beylerin, bayanların paşa gönlü olsun diye, bu ifadeler yeni anayasadan, milletvekili yeminlerinden çıkarılıp, atılıvermiş. 

Buna şaşıranlar olduğunu duyunca, içimden dedim ki: Şaşıran arkadaş, ben de senin şaşırmana şaşırdım!


Anlaşılan on yıllardır tutmadıkları yeminlerinden 'Ya madem dostlar alışverişte görsün hesabı yemin ediyoruz, boş yere ağzımızı yormayalım' diyerek bir karar almışlar, ne var bunda şaşacak! 

Şaşmadan önce bi etrafına bak bakalım, laik bir cumhuriyetten, Atatürk ilke ve inkılaplarından ve büyük Türk milletinden herhangi bir kırıntı kaldı mı diye.

Hadi laiklikle, Atatürk'le başı hoş olmayanlar var, o kadarını anladık da, Türk milletinin büyüklüğü (Kürt üyeler hariç) kime ve niye batıyor, onu anlayamadık!.. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder